RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Sanofi a GSK získaly od americké vlády 2,1 mld. USD na svou vakcínu proti COVID-19

TAGY: #gsk  #sanofi  #covid-19  #vakcina
31.07.2020, 14:19

Společnosti Sanofi a GSK dosáhly dohody s americkou vládou, která podpoří vývoj a výrobu jejich experimentální vakcíny proti COVID-19. Ta je založena na technologii rekombinantních proteinů, kterou používá Sanofi k výrobě vakcíny proti chřipce, a na zavedené technologii pandemického adjuvans GSK. Vláda poskytne až 2,1 mld. USD, z čehož více než polovina půjde na podporu dalšího vývoje vakcíny, včetně klinických hodnocení, zbávající část na navýšení výroby a dodání počátečních 100 mil. dávek vakcíny. Sanofi získá většinu vládních financí. Vláda má další opci na dodávku dalších 500 mil. dávek v dlouhodobém horizontu. Jedná se o další partnerství vzešlé z projektu Operation Warp Speed.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.