RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Rusové dokončili klinické hodnocení vakcíny na COVID-19, registrována má být za 14 dní

TAGY: #rusko  #vakcina  #covid-19
02.08.2020, 10:04

Ministr zdravotnictví Ruské federace Michail Murashko oznámil dokončení klinických hodnocení vakcíny proti koronaviru vyvinuté ruským Národním výzkumným ústavem pro epidemiologii a mikrobiologii Nikolaje Fedoroviče Gamaleje. Podle něj se registrace vakcíny očekává v polovině srpna a masové očkování je naplánováno od října. Centrum pro vakcínu využilo technologickou platformu fngující už 20 let. Vědci rozebrali elementy koronaviru, aby zjistilii, z jakých bílkovin se virus skládá a které vyvolávají imunitní odpověď. Tyto proteiny umístili na adenovirový vektor, který se používá po mnoho let a testovali účinnost. Stejně byly dříve vytvořeny přípravky proti Ebola a MERS. Podle ředitele centra se jedná o dvousložkovou vakcínu s patentovaným složením, která umožní dlouhodobou imunitu.

Zdroj: gamaleya.org
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.