RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Fitbit získala schválení FDA i CE pro EKG aplikaci

TAGY: #fitbit  #fibrilace  #ekg  #ce  #fda
14.09.2020, 20:23

Společnost Fitbit obdržela od americké FDA příslušné schválení 510 a označení CE v Evropské unii za aplikaci elektrokardiogramu (EKG) na svých hodinkách pro hodnocení srdečního rytmu pro fibrilaci síní. Tato aplikace bude k dispozici mj. i v ČR. V rámci procesu schvalování provedla společnost Fitbit klinickou studii na více místech v regionech po celých Spojených státech. Studie hodnotila schopnost algoritmu přesně detekovat arteriální fibrilaci z normálního sinusového rytmu a generovat stopu EKG nebo záznam elektrické rytmus srdce, který je kvalitativně podobný EKG svodu I. Studie ukázala, že algoritmus prokázal schopnost detekovat 98,7 % případů AFib (citlivost) a 100% přesnost při identifikaci účastníků studie s normálním sinusovým rytmem.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.