RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Novavax navýší kapacitu výroby vakcíny proti COVID-19 na 2 miliardy dávek ročně

TAGY: #novavax  #indie  #vakcina  #covid-19
16.09.2020, 05:05

Biotechnologická společnost Novavax oznámila změnu své stávající dohody se společností Serum Institute of India Private (SIIPL), podle níž bude institut také vyrábět antigenová složku pro její experimentální vakcínu pro koronaviru NVX‑CoV2373. Touto dohodou zvyšuje Novavax svou výrobní kapacitu na více než dvě miliardy dávek ročně až bude veškerá plánovaná kapacita uvedena do provozu do poloviny roku 2021. Antigenová složka se vyrábí ve společnosti Novavax CZ v Bohumilu v České republice (dříve Praha Vaccines) a také v partnerských výrobních závodech Biofabri (Španělsko), FUJIFILM Diosynth Biotechnologies (North Carolina a Texas ve Spojených státech a Spojené království), SIIPL (Indie), SK Bioscience (Jižní Korea) a Takeda Pharmaceuticals (Japonsko).

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.