RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

BENU rozšiřuje síť Alzheimer center do Plzně, Hradce Králové a Brna

TAGY: #benu  #alzheimer  #konzultace
16.09.2020, 17:37

Na podzim 2019 otevřel lékárenský řetězec BENU první Alzheimer konzultační centrum pro testování kognitivních poruch na pražském Andělu, o několik měsíců později pak na Opatově a v Ostravě-Hrabové. Jedná se o oddělenou místnost, ve které konzultace, screening a poradenství probíhá odděleně od dalšího provozu lékárny. Místnost nabízí klidné prostředí, kde se pacient na screeningové testy může plně soustředit. Test trvá cca 15 minut. Lékárník s pacientem postupně projde tři části testu, interpretuje výsledky a sepíše zprávu pro lékaře. Výhodou celého testování je přímá provázanost s možností odeslání k lékaři, tj. pacient nemá pouze provedený test bez další návaznosti. Lékárník může vyslovit podezření, každopádně diagnózu vždy určí lékař.

Za rok provozu obou center si přišlo otestovat paměť více než 1100 pacientů, pětině z nich lékárníci doporučili další vyšetření u lékaře, u ostatních testy neindikovaly potíže s pamětí. Nyní lékárenská dvojka otevírá další tři Alzheimer konzultační centra v Plzni, Hradci Králové a Brně. Testování tak bude nabízet v šesti centrech a pěti městech po celé ČR. Do budoucna chce působnost center rozšířit do všech krajských měst.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.