RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Moderna a Vertex Pharmaceuticals spolupracují na léčbě cystické fibrózy

TAGY: #moderna  #vertex  #cysticka-fibroza
17.09.2020, 05:44

Společnosti Moderna a Vertex Pharmaceuticals oznámily novou strategickou dohodu o spolupráci v oblasti výzkumu a licence zaměřenou na výzkum a vývoj lipidových nanočástic a mRNA pro získání léčby pro úpravu genů při léčbě cystické fibrózy. Tříletá výzkumná spolupráce se zpočátku zaměří na objev a optimalizaci nových lipidových nanočástic a mRNA, které mohou pomoci získat léčbu pro úpravu genů do buněk v plicích, což umožňuje produkci funkčního proteinu transmembránové vodivosti (CFTR) cystické fibrózy.

Podle podmínek dohody bude Moderna provádět výzkumné činnosti s cílem objevit a optimalizovat nové lipidové nanočástice. Za to obdrží zálohovou platbu 75 mil. USD a bude mít nárok na další platby dle dosažení vývojových, regulačních a obchodních cílů až do výše 380 mil. USD, plus odstupňované licenční poplatky za všechny produkty, které budou výsledkem spolupráce. Moderna bude odpovědná za výzkum a výrobu lipidových nanočástic a konstruktů mRNA kódujících endonukleázy upravující geny. Vertex bude odpovědná za dodávky dalších komponent terapií pro úpravu genů, které mají být vytvořeny do lipidových nanočástic, jakož i za následný preklinický a klinický vývoj a potenciální komercializaci.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.