RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

EK schválila převzetí práv na antitrombotika od Aspen společností Mylan

TAGY: #eu  #aspen  #mylan  #antitrombotika
16.10.2020, 22:23

Evropská komise schválila podle nařízení EU o spojování získání výlučné kontroly nad antitrombotiky společnosti Aspen v EU společností Mylan. Tato divize společnosti Aspen zahrnuje určitá duševní vlastnictví, aktiva a práva ke čtyřem zavedeným injekčním antikoagulanciím prodávaným v Evropě pod brandy Arixtra, Fraxiparine, Mono-Embolex a Orgaran. Komise posoudila tento vertikální vztah a dospěla k závěru, že navrhovaná transakce nevyvolá žádné obavy z narušení hospodářské soutěže, jelikož kombinace činností těchto dvou společností nezmění dynamiku trhu v oblasti smluvních výrobních služeb pro sterilní kapalná léčiva. Komise rovněž dospěla k závěru, že nabídky produktů fúzujících společností se nepřekrývají.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.