RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Americké MZ spustilo v exponovaných lokalitách rychlé testování na COVID-19 ze slin

TAGY: #usa  #fda  #mz  #test  #sliny  #covid-19
17.10.2020, 07:46

Americké Ministerstvo zdravotnictví oznámilo ve vybraných exponovaných lokalitách spuštění testování na COVID-19 pomocí nových rychlých testů vzorků ze slin. Test společnosti Fluidigm byl schválen FDA na konci srpna v rámci nouzového použití a 34 mil. USD podpořil vývoj a rozšíření testů Národní institut pro biomedicínské zobrazování a bioinženýrství (NIBIB), který je součástí National Institutes of Health. Odběr vzorků je podstatně jednodušší a pro testované komfortnější něž výtěr z nosohltanu. Platforma navíc umí generovat až 6 tis. výsledků denně, což podstatně urychlí protestovanost. Od spuštění pilotního programu v červenci bylo v exponovaných oblastech dosud v 10 státech a 21 lokalitách provedeno 362 tis. testů.

Test ze slin Fluidigm je schválen k použití kvalifikovaným a vyškoleným personálem klinické laboratoře. Výsledky jsou k dispozici e-mailem do 3 až 5 dnů.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.