RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Americké MZ dalo 25 mil. USD na domácí výrobu antigenních testů na COVID-19

TAGY: #usa  #mz  #testy  #covid-19
20.11.2020, 18:36

Americká ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb a obrany udělila společnosti Siemens Healthineers kontrakt na 12 mil. USD na podporu domácí výroby dvou diagnostických testů na SARS-CoV-2. Financování je doplněno smlouvou HHS ve výši 13 mil. USD udělenou 2. listopadu, aby mohla společnost testy vyvíjet. Tyto dvě smlouvy představují další investici federální vlády ve výši 25 mil. USD do rozšíření typů testů pro COVID-19. Siemens Healthineers zahájí výrobu po finalizaci nových antigenních testů na COVID-19, pokud FDA použití testů povolí. Dnešní smlouva umožní společnosti Siemens zakoupit specializované vybavení a upravit její výrobní závod ve Walpole v Massachusetts tak, aby během několika měsíců bezpečně zvýšil produkci na 50 mil. testů měsíčně.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.