RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

RRTV dala pokutu 100 tis. za reklamu na doplněk Bílý slon

TAGY: #rrtv  #bily-slon  #diaprevent  #pokuta
21.11.2020, 09:35

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání uznala vinnou společnost společnost WHITE ELEPHANT s.r.o. z Tábora, pro porušení zákona o regulaci reklamy, dle čl. 7 odst. 3 a 4 písm. a) Nařízení EP a Rady (EU) č. 1169/2011, kterým se stanoví, že informace o potravině nesmějí připisovat jakékoli potravině vlastnosti umožňující zabránit určité lidské nemoci, zmírnit ji nebo ji vyléčit, ani na tyto vlastnosti odkazovat, kvůli obchodnímu sdělení/teleshoppingu na doplněk stravy Bílý slon-Diaprevent, neboť byla v předmětném obchodním sdělení uvedena tvrzení, že produkt Bílý slon-Diaprevent efektivně kompenzuje glykemii a pomáhá tak při obtížích diabetu (tato skutečnost je ilustrována na příkladu moderátora, jehož léčba díky užití produktu byla natolik úspěšná, že byl pochválen ošetřujícím lékařem). V reklamě je explicitně uvedeno: „První složka upravuje hladinu cukru v krvi. Druhá složka snižuje rizika vzniku onemocnění, pro která jsou cukrovkáři náchylnější.“ Reklamou je tak vedle účinku léčivého deklarován i preventivní účinek produktu před onemocněními souvisejícími s diabetem. Za přestupek udělila Rada pokutu ve výši 100 tis. Kč.

Zdroj: RRTV
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.