RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

FDA vydala povolení pro nouzové použití kombinace casirivimab a imdevimab

TAGY: #fda  #casirivimab  #imdevimab  #covid-19
Včera, 08:44

Americká FDA vydala povolení pro nouzové použití kombinace monoklonálních protilátek casirivimab a imdevimab (REGN-COV2, Regeneron Pharmaceuticals) pro současném podání v intravenózní infúzi k léčbě mírné až středně závažné infekce COVID-19 u dospělých a pediatrických pacientů (ve věku 12 let nebo starších s hmotností alespoň 40 kilogramů) s pozitivními výsledky přímého testování na SARS-CoV-2 a u nichž je vysoké riziko vývoje onemocnění do závažné formy COVID-19 (např. osoby ve věku 65 let nebo starší nebo osoby s určitým chronickým onemocněním).

Casirivimab a imdevimab nejsou registrovány u pacientů, kteří jsou hospitalizováni kvůli COVID-19 nebo vyžadují kyslíkovou terapii. Přínos léčby nebyl prokázán u pacientů hospitalizovaných kvůli COVID-19. Monoklonální protilátky, jako je casirivimab a imdevimab, mohou být spojeny s horšími klinickými výsledky, pokud jsou podávány hospitalizovaným pacientům s COVID-19 vyžadujícím vysoký průtok kyslíku nebo mechanickou ventilaci.

Zdroj: FDA
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.