RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Americká farmaasociace přijala principy rozmanitosti klinických studií

TAGY: #phrma  #leky  #studie
Včera, 09:21

Americká asociace inovativního farmaprůmyslu (PhRMA) oznámila vůbec první celoodvětvové principy rozmanitosti klinických studií. Principy se zaměřují na čtyři hlavní oblasti: budování důvěry a uznání historické nedůvěry v klinické studie v komunitách Afroameričanů a Hispánců, snižování překážek v přístupu ke klinickým studiím, využívání údajů z reálného světa ke zlepšování informací o různých populacích nad rámec schválení přípravku a zlepšování informací o rozmanitosti a zahrnutí do účasti na klinickém hodnocení. Tyto zásady byly schváleny představenstvem PhRMA a vstoupí v platnost v dubnu 2021.

Americké biofarmaceutické společnosti se tím zavázaly postavit se bezpráví a bojovat proti rasismu. Podle PhRMA je potřeba, aby farmaprůmysl lépe sloužil historicky nedoceňovaným komunitám, včetně obou uvedených. Rozmanitost klinických studií bude lépe odrážet léčebné potřeby pro zamýšlenou populaci z pohledu.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.