RUBRIKY

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Německý výrobce navyšuje výrobu antigenních testů

TAGY: #tes  #covid-19  #nal-von-minden
Včera, 09:25

Německá společnost nal von minden, která nedávno představila svůj nový antigenní test Nadal na zjištění COVID-19 s výsledky do 15 minut, oznámila navýšení výroby kvůli vysoké poptávce – v listopadu na 40 mil. kusů, do ledna 80 mil. kusů/měsíc. Test se provádí přímo v odběrovém místě a nemusí se odesílat k vyhodnocení do laboratoře. Test rovněž vyniká spolehlivostí výsledků (diagnostická specificita vyšší než 99,9 % a diagnostická senzitivita 97,56 %. Antigenní test funguje tak, že zdravotníci odeberou pacientovi vzorek hlenu ze sliznice dutiny ústní nebo nosohltanu s pomocí speciální vatové tyčinky. Následně je tento vzorek umístěn do speciálního roztoku a vložen do testovací kazety, kde se, stejně jako u těhotenského testu, zobrazí jednoznačný výsledek.

Zdroj: APATYKÁŘ®
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.