RUBRIKY

LÉKÁRENSTVÍ A LÉKÁRENSKÁ PÉČE ČR A VE SVĚTĚ

Kanadský lékárník odsouzen za distribuci padělaného a falšovaného Botoxu lékařům

FOTO: APATYKÁŘ®

Kanadský lékárník byl odsouzen k trestu odnětí svobody 36 měsíců za distribuci padělaného, nesprávně označeného a falšovaného přípravku Botox do Spojených států včetně několika zásilek americkým lékařům.

Špatná distribuce a skladování

Podle žaloby lékárník vlastnil a provozoval sofistikovanou distribuci léčiv, která zahrnovala několik propojených osob v Kanadě, Panamě a Turecku. Žalovaný získal Botox z Turecka a odeslal ho několika americkým lékařům z Missouri a dalších států.

Podle schválené informace o léčivu musí být neotevřené lékovky Botox Cosmetic, který byl schválen FDA, před vydáním pacientům uchovávány v chladničce při teplotách mezi 2-8° C.

Přípravky distribuované lékárníkem byly znehodnocené, protože nedodržoval u Botoxu správný chladový řetězec a někdy je dodával a skladoval zcela bez chlazení nebo izolace.

Padělané šarže

Navíc některé z přípravků Botox, které prodával, měly padělané vnější obaly a výrobní čísla na vnější straně obalů léčivých přípravků neodpovídala číslům šarží na lékovkách uvnitř.

Případ z roku 2015

FDA vydala několik bezpečnostních upozornění o těchto aktivitách a probíhající vyšetřování vedlo k řadě dalších souvisejících stíhání v okrese, včetně čtyř osob (mj. lékař).

Další dva kanadští státní příslušníci již byli obžalováni a odsouzeni ze stejných trestných činů v srpnu 2015 na dva roky a 3 měsíce.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
15.04.2018
Čteno: 11035x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.