RUBRIKY

LÉKÁRENSTVÍ A LÉKÁRENSKÁ PÉČE V ČR A VE SVĚTĚ

Kongres chce posílit patentová práva a ochránit investice do biotechnologických inovací

FOTO: U.S. Senate

Čtyři američtí zákonodárci napříč politickým spektrem představili v Kongresu změny právních předpisů, které mají reformovat inter partes proces napadající patent před americkým Patentovým a známkovým úřadem.

Změny nutné

Očekávají, že nový zákon přinese spravedlnost a definitivu pro tato řízení o patentech a ochranných známkách a také zlepší kvalitu patentu tím, že zajistí, aby všechny poplatky zaplacené úřadu byly použity pro zamýšlené účely a zamezí nekalým patentovým praktikám.

Právní předpisy mají umožnit vydání soudního zákazu vůči těm, kteří porušují patenty; mají zefektivnit řízení před Senátem pro patentový přezkum a odvolání pro všechny strany, včetně solitérních vynálezců a malých podniků; řešit problém opakovaných a obtěžujících napadení před tímto senátem a omezit rovněž dublování těchto přezkumů a soudních sporů u okresních soudů, které celý proces finačně zatěžuje a časově prodlužuje.

Podle zákonodárců jsou změny nutné, protože silná ochrana duševního vlastnictví udržuje globální vedoucí postavení Ameriky v oblasti inovací biotechnologií a vytváří rovněž stovky tisíc vysoce hodnotných a placených pracovních míst.

Důvodem předložení změn byly především ad hoc změny v americkém patentovém právu za posledních 15 let prostřednictvím legislativních aktivit, akcí správní agendy a soudních rozhodnutí, které vážně oslabily patentový systém.

Záchrana financování inovací

Dříve byl americký patentový systém považován za zlatý standard pro zbytek světa, nyní už to neplatí. Návrh patentového zákona (STRONG, Support Technology & Research for Our Nation’s Growth) řeší řadu nedostatků v procesu přezkoumání patentů a zároveň chrání držitele patentů a malé podniky před nepřátelskými požadavky napadající patenty.

Změna patentového práva je důležitá především pro podporu financování revolučních biotechnologických inovací, které je posouvá z laboratoře k pacientovi. Slabá nebo nekonzistentní patentová ochrana ohrožuje investice, stejně jako pracovní místa.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
15.07.2019
Čteno: 14113x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.