RUBRIKY

LÉKÁRENSTVÍ A LÉKÁRENSKÁ PÉČE V ČR A VE SVĚTĚ

Peptide Clinics zaplatí 10 mil. AUD za porušení reklamy

Foto: APATYKÁŘ®

Australský Federální soud nařídil společnosti Peptide Clinics Australia zaplatit 10 mil. AUD za porušení povinných pravidel pro reklamu léčivých přípravků, včetně zákazu reklamy receptově vázaných léčivých přípravků pro veřejnost.

Nelegální reklama

Uložené významné sankce odrážejí skutečná nebezpečí pro veřejné zdraví a bezpečnost a skandální chování Peptide Clinics, mimo jiné proto, že charizma zapojení lékařů do byznysu vyvolalo u spotřebitelů falešný dojem, že tito lékaři jednali v jejich nejlepším zájmu.

Soud souhlasil s tvrzením státního zástupce, že Peptide Clinics úmyslně a bezohledně sledovala svůj vlastní finanční zájem na úkor svých zákonných povinností a zájmů veřejného zdraví.

Soudní řízení bylo zahájeno na základě řady porušení zákona o léčivech z roku 1989 a zákona o reklamě léčiv. Porušení zahrnovala reklamu na webových stránkách a v sociálních médiích, reklamu používající slovo „peptidy“, zakázanou a omezenou prezentaci a další.

Soud zjistil, že Peptide Clinics porušila uvedené zákony každý den, kdy se reklamy objevily na webových stránkách a na sociálních médiích.

Webové stránky inzerující peptidy obsahovaly také odkazy na nevhodná a zavádějící indikace, jako jsou úzkost, antiaging, formování těla, opalování, hubnutí, předčasná ejakulace, ztráta vlasů a úleva při nespavosti.

Australská TGA uvedla, že rozhraní, které spotřebitelům umožňuje recenzovat a vybírat si léčivé přípravky na předpis pro následnou preskripci a výdej, a webové stránky, které propagují skupiny léčiv dostupné pouze na předpis, jsou obecně považovány v rozporu se zákonem.

Významné finanční sankce slouží jako připomenutí firmám, že léčivé přípravky na předpis nemohou být inzerovány veřejnosti bez výrazných důsledků. Ty zahrnují vydání oznámení o porušení předpisů, obvinění z trestných činů nebo zahájení občanskoprávního řízení.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
25.07.2019
Čteno: 12117x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.