RUBRIKY

LÉKÁRENSTVÍ A LÉKÁRENSKÁ PÉČE V ČR A VE SVĚTĚ

Indie chce posílit domácí výrobu účinných látek a zbavit se závislosti na dovozu z Číny

TAGY: #indie  #cina  #api  #vyroba  #zavislost
Foto: PharmDr. Martin Dočkal

Indická vláda vydala pokyny pro posílení domácí výroby surových léčiv (ne finálních léčivých přípravků) a zdravotnických prostředků v rámci své snahy o snížení závislosti na dovozu těchto kritických produktů.

Motivace pro výrobu

Jde o krok v souladu se strategií Indie stát se plně soběstačnou v oblasti farmace.

Motivační programy – související s výrobou a podporující průmyslové parky, každý pro základní léčiva a zdravotnické prostředky – usilují o to, aby se Indie stala nezávislou na farmaceutických surovinách, jako jsou meziprodukty léčiv, účinné látky (API) a klíčové výchozí produkty a zdravotnické prostředky.

V současné době je země téměř zcela závislá na dovozu, většinou z Číny, pro výrobu/dodávku 53 kritických léčiv, v případě zdravotnických prostředků se dováží 86 %.

Průmyslové parky pro výrobu surových léčiv (hotový produkt bez finální adjustáže) budou založeny na modelu plug and play s předchozím regulačním schválením, nejmodernější infrastrukturou, vynikající konektivitou, dostupným pozemkem, konkurenčními poplatky za služby a silným ekosystémem výzkumu a vývoje.

Tím se výrazně zkrátí čas a investiční náklady na zřízení nových výrobních jednotek. Kromě toho budou nové jednotky způsobilé pro vládní systém podpor souvisejících s výrobou.

Způsobilí výrobci budou pro systém podpor vybráni na základě známek získaných v hodnotících kritériích podle pokynů.

Je to vůbec poprvé, kdy vláda na rozšíření produkce API v zemi udělí pobídku 1 bil. INR.

Omezením obsahu importu pro výrobu uvedených 41 API a klíčových výchozích komponent až na 30 % je povzbuzením místní výroby s přidanou hodnotou podpůrných programů pro výrobu.

Soběstačnost do 10 let

Seznam 41 produktů umožní domácí výrobu 53 klíčových hromadných léčiv. Pokud dokáže Indie tyto pobídky správně zavést do praxe, může, podle odborníků, usilovat o samostatnost při výrobě API a klíčových výchozích komponent do 8-10 let.

Průmysl by chtěl, aby vláda podporovala využití dosud nevyužitých středních kapacit výroby API s plošným schválením za předpokladu, že splňují celkové zatížení znečištění prostředí.

To je jeden z dalších hlavních problémů, se kterým se zdejší průmysl potýká.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
31.07.2020
Čteno: 9715x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.