RUBRIKY

TISKOVÉ ZPRÁVY

APATYKÁŘ® – značka kvality a primární zdroj informací pro drtivou většinu návštěvníků

Nejnovější průzkum mezi návštěvníky portálu APATYKÁŘ®, z nichž většina byla z řad lékárníků, ukázal, že pro téměř 80 % je portál primárním zdrojem, kde hledají informace z lékárenství a farmacie. 83 % pak sleduje portál pravidelně.

APATYKÁŘ® potvrzuje pozici lídra

Téměř půl miliónu unikátních přístupů každý měsíc znamená 17% nárůst oproti předcházejícímu období. Návštěvníci preferují portál pro zpravodajství z oboru lékárenství a farmacie v drtivé většině (79 %), s výrazným odstupem pak hledají informace v profesním časopise/stránkách profesní organizace (11 %) nebo stránkách SÚKL (5 %) či jinde.

Portál rovněž pravidelně (tj. denně či několikrát týdně) navštěvuje 83 % z nich. Nejvíce navštěvované jsou rubriky Krátké zprávy (59 %) a Lékárenství (27,9 %).

Bojujeme proti copy & paste

Návštěvníci oceňují především exkluzivitu informací, které nenajdou nikde jinde. Protože je však české prostředí známo tím, že nízkou či žádnou invenci redakcí řady médií a časopisů nahrazuje kopírování, přistoupil portál APATYKÁŘ® v tomto roce k důslednému označování svých zpráv.

EXKLUZIVNĚ označuje ty, které jsou určeny výhradně pro portál či které portál přinesl jako jediný, jako VÍME PRVNÍ pak ty, které přinesl jako první. Portál APATYKÁŘ® chce tímto způsobem upozornit na ty, jejichž redakční práce není příliš úspěšná a invenci hledají jinde a jinak, než by měli.

Pokud tedy návštěvníci najdou takové zprávy (či velmi podobné a s podobným námětem) v jiném médiu bez uvedení zdroje, získají okamžitě přehled, kdo upřednostnil český fenomén copy & paste před kvalitní redakční prací.

Inovátorské projekty

Portál APATYKÁŘ® je nejen lídrem ve farmazpravodajství, ale přichází rovněž s inovátorskými projekty. Jako první např. podpořil a zviditelnil projekt Evidence Based Pharmacy či vytvořil zcela unikátní podcastový projekt, v rámci nějž už od roku 2009 podporuje a zviditelňuje studenty a jejich zkušenosti ze zahraničních stáží a studentské spolky.

Nevyhledává – tak, jak je to dnes, bohužel, běžné – ad hoc projekty, které zrovna „letí“ a na kterých si tzv. partneři chtějí budovat pouze vlastní pozitivní PR. Snaží se uplatňovat reálný prolékárenský přístup. Tj. podporovat i ty, o které ostatní nemají zájem, protože se na nich nedá zviditelnit.

Konečně návštěvníci velmi vítají důsledné oddělování komerčních sdělení od zpravodajství, což, bohužel, není v současné době vůbec standardem ani na internetu, ani v tištěných médiích.

O průzkumu

Online průzkum mezi svými návštěvníky provádí portál APATYKÁŘ® každý rok. Cílem je přizpůsobit lépe na základě odpovědí zpravodajství a zaměření portálu.

Průzkum proběhl na přelomu září a října a zúčastnilo se jej 538 návštěvníků. Většina se rekrutovala z řad lékárníků (63,8 %), avšak nárůst oproti předcházejícím letům zaznamenala skupina z řad podnikatelů (14,9 %) a farmamanažerů (6,4 %).

Nejvíce bylo ve věku 30-39 let (57,5 %) a vysokoškoláků (93 %).

Weby skupiny APATYKÁŘ®.net

APATYKÁŘ® – 1. český lékárenský informační a podcastový portál
Lékárenský PODCAST – 1. český cílený lékárenský podcasting
pharma APATYKÁŘ® – web pro odbornou lékárnickou veřejnost
LÉKÁRNICKÁ INZERCE – největší český online lékárnický pracovní trh
České farmaceutické muzeum v Kuksu
Projekt Rodinná lékárna

03.11.2013
Čteno: 998301x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.