RUBRIKY

TISKOVÉ ZPRÁVY

O čem jiní sní, portál APATYKÁŘ® zažívá – Rubrika Lékárenství překonala hranici 20 minut na jednu návštěvu!

Plzeň 3. září 2017 – Největší český farmaportál APATYKÁŘ® zaznamenal historicky nejvyšší návštěvnost v letních měsících. Ta v srpnu dokonce překročila hranici 6,9 miliónů zhlédnutých stránek a bezmála 780 tis. návštěv, čímž překonala i dosud nejvyšší návštěvnost v červnu 2017. Postarala se o to především nejnavštěvovanější rubrika Lékárenství, která co do délky jednotlivé návštěvy už překonala hranici 20 minut (20:32 min.).

Zatímco v červnu 2017 zaznamenal portál APATYKÁŘ® více než 6,8 miliónů zhlédnutých stránek, srpnu tuto hranici dále posunul na více než 6,9 mil. (6 908 004). Co je však opravdu unikátní – návštěvníci stráví na portálu při jedné návštěvě průměrně 15 minut (14:42 min.) a v případě nejnavštěvovanější rubriky Lékárenství dosahuje čas strávený na návštěvě dokonce 20:32 min.

„Právě takto dlouhá návštěva jednoznačně dokazuje, že portál není titulkový web, jakých je na českém internetu spousta, ale naši návštěvníci hledají seriózní originální informace pro svou praxi či podnikání. Jako první jsme mj. upozornili, že v rámci novely lékárenské vyhlášky je i požadavek na hlášení prodejních cen a upozornili jsme také jako jediní lékárníky na zákonnou povinnost, za jejíž nesplnění provozovatelům e-lékáren hrozí až miliónová pokuta, o čemž ani ti, kteří by měli, nic netušili. Naše síla spočívá právě v ekluzivitě informací a těší mě, že u řady oborových organizací či odborných společností tvoří zprávy portálu APATYKÁŘ® základ informací pro jejich členy,“ říká majitel a provozovatel portálu PharmDr. Martin Dočkal.

Zpravodajství portálu však návštěvníci vyhledávají nejen pro informace z českého farmaprostředí, ale rovněž kvůli detailnímu přehledu lékárenství a farmacie z celého světa. Vytváří tak pro odborníky okamžitý přehled a možnost srovnání různých systémů a opatření včetně zkušeností s nimi. Politikům zase přináší možnost inspirace či varování.

Tak jak portál informoval jako první o zpřísnění provozu lékárenství v Estonsku, Maďarsku či Polsku, přinesl jako první informaci naopak o rozvolnění vlastnictví a provozování lékáren a faktickém ukončení monopolu lékárníků v Itálii. Velmi detailně se pak portál APATYKÁŘ® již tradičně věnuje sousednímu Slovensku. I tam se nyní rodí poměrně převratná novela zákona o léčivech, a tak není překvapením, že návštěvníky portálu výrazně zaujal detailní rozhovor s presidentem Slovenské lékárnické komory.

Portál APATYKÁŘ® od počátku sází na vlastní zpravodajství a vyhledávání zajímavých a inspirativních témat. Jeho cílem není zkratkovité, zjednodušené mainstreamové zpravodajství, ale staví na detailním vysvětlení problematiky a souvislostí z pohledu odborníků s více než dvacetiletou lékárenskou praxí. Při jejich zpracování redakce zásadně komunikuje s konkrétními osobami (primárními zdroji), rozhovory autorizuje a fakta před zveřejněním ověřuje. Od počátku preferuje kvalitu před kvantitou. Proto na stránkách portálu návštěvníci nenajdou obtěžující reklamu a bannery, tak časté na jiných českých webech, které překrývají samotnou základní informaci a mnohdy určují náplň webů.

O portálu APATYKÁŘ®

Portál APATYKÁŘ® je již řadu let hlavním českým médiem pro oblast lékárenství a farmacie. Jako první z českých zdravotnických médií začal přinášet zpravodajství každý den, tj. i o víkendech a svátcích, a od počátku se orientuje cíleně na oblast lékárenství a farmacie. Více než 18 let zde návštěvníci získávají kompletní, aktuální a v řadě případů exkluzivní informace z farmasektoru. Mezi jeho návštěvníky patří lékárníci, lékaři, farmaceutičtí asistenti, manažeři farmaceutických firem, investoři, personalisté, lékové agentury, státní správa, přední advokátní kanceláře se zaměřením na farmatrh, banky a pojišťovny. Mezi top 30 každý měsíc jsou všechna hlavní česká TV, rozhlasová, internetová i printová média. Portál je citován nejen v českých, ale rovněž v zahraničních odborných a ekonomických médiích a řada zahraničních regulačních agentur a farmaasociací si jej vybrala jako zprostředkovatele informací pro ČR. Měsíčně zaznamená bezmála 780 tis. návštěv. Celkem bylo staženo bezmála 35 mil. podcastů a každý týden je jich staženo více než 90 tis., pravidelných odběratelů všech podcastů je více než 410 tis. Pro profesionály, kteří chtějí být v oboru vidět nabízí řadu možností prestižní prezentace.

Weby skupiny APATYKÁŘ®.net

APATYKÁŘ® – 1. český lékárenský informační a podcastový portál
Lékárenský PODCAST – 1. český cílený lékárenský podcasting
pharma APATYKÁŘ® – web pro odbornou lékárnickou veřejnost
LÉKÁRNICKÁ INZERCE – největší český online lékárnický pracovní trh
České farmaceutické muzeum v Kuksu
Projekt Rodinná lékárna

03.09.2017
Čteno: 518757x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.