RUBRIKY

TISKOVÉ ZPRÁVY

Podcasty Apatykáře si nově poslechnete i ve Spotify

Plzeň 5. února 2019 – Největší český farmaportál APATYKÁŘ® umožňuje nově poslech svých podcastů i ve druhé celosvětově nejpoužívanější podcastové aplikaci Spotify. Zalistoval zde všech svých devět podcastových kanálů. Tímto krokem reaguje na výrazný zájem o podcasty a požadavky uživatelů.

Portál APATYKÁŘ® spustil jako první v Evropě na počátku roku 2008 podcasting cíleně zaměřený na lékárenství a získal za něj ocenění European Podcast Award. Vzhledem k tomu, že podcast je doma v podcastové aplikaci a síti iTunes (nově Apple Podcasts), má svých devět podcastových kanálů zalistováno cíleně zde. Aby však nijak neomezoval své posluchače z jiné platformy než iOS, od počátku jsou kromě odkazů na tuto aplikaci k dispozici také RSS kanály pro možnost poslechu v jiných aplikacích.

Zejména v posledním roce se na podcasty začala zaměřovat i další česká média a tato forma sdělování informací zažívá v poslední době nebývalého rozmachu i v České republice. Mj. i díky původně na hudbu zaměřené aplikaci Spotify, která před několika lety přišla s podcastovou sekcí.

„Ačkoli si iTunes/Apple Podcast s podílem téměř 63 % zatím jednoznačné drží prvenství ve správě podcastů, cílí primárně na uživatele zařízení na platformě iOS. My však z našich dat vidíme, že k nám stále častěji přistupují i uživatelé platformy Android. Proto jsme jim chtěli nabídnout vhodnou alternativu a věříme, že Spotify bude tou správnou volbou. V posledních letech má výraznou dynamiku a aktuálně je dvojkou na trhu,“ vysvětluje provozovatel portálu Dr. Martin Dočkal, proč se rozhodl právě pro Spotify.

Nově mohou posluchači podcastů portálu APATYKÁŘ® jednoduchým odklikem na stránkách LÉKÁRENSKÉHO PODCASTU podcast spravovat i přes tuto aplikaci. Najdou v ní všechny podcastové kanály pohromadě a mohou tak využívat jednu aplikaci pro poslech své oblíbené hudby i podcastů.

„Snažíme se, aby naše podcasty byly maximálně dostupné pro kohokoli a nechceme nikoho omezovat. Ostatně to je krédem celého portálu APATYKÁŘ®. Spotify je velmi oblíbená aplikace i v ČR a řada uživatelů platformy Android nás žádala, zda bychom mohli dát podcasty sem. Protože si našich uživatelů a jejich zájmu o podcasty vážíme, rádi plníme jejich přání,“ dodává Dr. Dočkal.

Portál APATYKÁŘ® od počátku sází na vlastní obsah a vyhledávání zajímavých a inspirativních témat. Jeho cílem není zkratkovité, zjednodušené mainstreamové zpravodajství, ale staví na detailním vysvětlení problematiky a souvislostí z pohledu odborníků s více než dvacetiletou lékárenskou praxí. Při jejich zpracování redakce zásadně komunikuje s konkrétními osobami (primárními zdroji), rozhovory autorizuje a fakta před zveřejněním ověřuje. Od počátku preferuje kvalitu před kvantitou. Proto na stránkách portálu návštěvníci nenajdou obtěžující reklamu a bannery, tak časté na jiných českých webech, které překrývají samotnou základní informaci a mnohdy určují náplň webů.

O portálu APATYKÁŘ®

Portál APATYKÁŘ® je již řadu let hlavním českým médiem pro oblast lékárenství a farmacie. Jako první z českých zdravotnických médií začal přinášet zpravodajství každý den, tj. i o víkendech a svátcích, a od počátku se orientuje cíleně na oblast lékárenství a farmacie. Bezmála 20 let zde návštěvníci získávají kompletní, aktuální a v řadě případů exkluzivní informace z farmasektoru. Mezi jeho návštěvníky patří lékárníci, lékaři, farmaceutičtí asistenti, manažeři farmaceutických firem, investoři, personalisté, lékové agentury, státní správa, přední advokátní kanceláře se zaměřením na farmatrh, banky a pojišťovny. Mezi top 30 každý měsíc jsou všechna hlavní česká TV, rozhlasová, internetová i printová média. Portál je citován nejen v českých, ale rovněž v zahraničních odborných a ekonomických médiích a řada zahraničních regulačních agentur a farmaasociací si jej vybrala jako zprostředkovatele informací pro ČR. Měsíčně zaznamená více než 800 tis. návštěv. Celkem bylo staženo téměř 40 mil. podcastů a každý týden je jich staženo cca 90 tis., pravidelných odběratelů všech podcastů je více než 580 tis. Pro profesionály, kteří chtějí být v oboru vidět nabízí řadu možností prestižní prezentace.

Weby skupiny APATYKÁŘ®.net

APATYKÁŘ® – 1. český lékárenský informační a podcastový portál
Lékárenský PODCAST – 1. český cílený lékárenský podcasting
pharma APATYKÁŘ® – web pro odbornou lékárnickou veřejnost
LÉKÁRNICKÁ INZERCE – největší český online lékárnický pracovní trh
České farmaceutické muzeum v Kuksu
Projekt Rodinná lékárna

05.02.2019
Čteno: 207658x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.