RUBRIKY

TISKOVÉ ZPRÁVY

Portál APATYKÁŘ® spouští svůj největší projekt – odbornou platformu APAvision

Plzeň 25. dubna 2019 – Největší český farmaportál APATYKÁŘ® je dlouhodobě vnímán ze strany odborníků a lidí z farmabranže jako centrum objektivních informací odrážejících reálný vývoj, které rutinně využívají pro svou práci. Nyní propojuje i klíčové hráče z oboru a spouští nový, dosud největší projekt APAvision. Jedná se o odbornou platformu pro výměnu názorů a zkušeností k danému tématu z oblasti farmacie a lékárenství. Smyslem tohoto think-tanku je dát prostor těm, kteří mají k tématu co říct a posunout obor dál.

Jednoznačnou výhodou portálu je nejdelší působení na trhu, od počátku výhradní orientace na farmacii a lékárenství, dlouhodobá znalost trhu a široká síť zahraničních kontaktů. Staví na detailním vysvětlení problematiky a souvislostí z pohledu odborníků s více než dvacetiletou lékárenskou praxí. Redakce zásadně komunikuje s primárními zdroji, rozhovory autorizuje a fakta před zveřejněním ověřuje. Informace na portálu zdaleka nevyhledávají pouze lékárníci a hlavní hráči na lékárenském trhu, ale i lidé z farmaprůmyslu, advokátních kanceláří specializujících se na fúze a akvizice, lékových agentur či státních organizací a legislativců.

„Portál APATYKÁŘ® je dlouhodobě lídrem ve farmacii a lékárenství, jeho zprávy mezi sebou sdílejí lidé na sociálních sítích, informace přebírají česká i zahraniční média. Je proto logické, že se chci posunout dále a kromě zpravodajství nabídnout i další stupeň – odbornou názorovou platformu. Při svých setkáních s mnoha stakeholdery, ale i běžnými lékárníky a provozovateli lékáren slyším hodně podnětných názorů a je škoda, aby zanikly. Poslední půlrok jsem navíc zaznamenal jejich intenzivní zájem o spolupráci s portálem, protože jej vnímají nejen jako profesionální médium, ale také mediátora mezi farmaceutickým terénem a státní správou, regulátory či zákonodárci, který se snaží názory propojovat a ukazovat vize oboru. Protože tato myšlenka přesně zapadá do mého konceptu dalšího profilování portálu, rozhodl jsem se v roce dvacátého výročí jeho založení spustit APAvision,“ přibližuje důvody vzniku nového projektu lékárník a provozovatel portálu APATYKÁŘ® Dr. Martin Dočkal.

Smyslem platformy APAvision je zprostředkovat výměnu názorů a zkušeností mezi jednotlivými účastníky farmaceutického trhu, kteří mají k tématu co říct a posunout obor dál. U řady témat budou zveřejněna společná stanoviska klíčových hráčů na trhu, o která se mohou opřít jak regulátoři, tak státní správa, nebo legislativci při případných úvahách o změnách legislativy.

Odborná platforma APAvision běží na samostatném webu, nicméně propojeném se skupinou APATYKÁŘ®. Web je plně přizpůsoben pro návštěvy z různých zařízení tak, aby byly jeho informace maximálně dostupné. Jak je již u portálu APATYKÁŘ® – jako průkopníka podcastového vysílání v ČR – tradicí, také z každé APAvision bude pořízen podcast dostupný přímo na webu samotném, pro posluchače na platformě iOS přes aplikaci Apple Podcast a pro posluchače jiných platforem přes Spotify. Pro ty, kteří používají jiné aplikace je k dispozici přímý RSS kanál. Současně bude vždy na portálu APATYKÁŘ® zveřejněna i zkrácená písemná verze každé APAvision, kde čtenáři najdou rychlou informaci o probíraném tématu.

„Nový projekt už není jen o práci v redakci, ale organizujeme setkání na různých místech České republiky. Tím se APAvision stává zatím nejnáročnějším projektem. Jako lékárník ale vnímám, že drtivá většina problémů vyplývá z nedostatečné komunikace mezi jednotlivými účastníky. Náš obor má být mj. o empatii, naslouchání a komunikaci. Bohužel už delší dobu vidím pravý opak a to mi vadí. Protože chci obor posunout dál, rozhodl jsem se přijít s tímto projektem a tuto možnost komunikace zprostředkovat. Ostatně APATYKÁŘ® je lídrem trhu, tak se to od něj nepřímo očekává. Nicméně partnerství na projektu je otevřeno všem progresivně smýšlejícím,“ dodává Dr. Dočkal. Pokud se i Vy chcete stát partnerem nového odborného projektu, kontaktujte nás.

O portálu APATYKÁŘ®

Portál APATYKÁŘ® je již řadu let českým lídrem pro oblast lékárenství a farmacie. Jako první z českých zdravotnických médií začal přinášet zpravodajství každý den, tj. i o víkendech a svátcích, a od počátku se orientuje cíleně na oblast lékárenství a farmacie. Bezmála 20 let zde návštěvníci získávají kompletní, aktuální a v řadě případů exkluzivní informace z farmasektoru. Mezi jeho návštěvníky patří lékárníci, lékaři, farmaceutičtí asistenti, manažeři farmaceutických firem, investoři, personalisté, lékové agentury, státní správa, přední advokátní kanceláře se zaměřením na farmatrh a pojišťovny. Mezi top 30 každý měsíc jsou všechna hlavní česká TV, rozhlasová, internetová i printová média. V dubnu 2019 spustil novou odbornou platformu APAvision, dosud největší projekt.

Portál je citován nejen v českých, ale rovněž v zahraničních odborných a ekonomických médiích a řada zahraničních regulačních agentur a farmaasociací si jej vybrala jako zprostředkovatele informací pro ČR. Měsíčně zaznamená více než 800 tis. návštěv. Celkem bylo staženo více než 40 mil. podcastů a každý týden je jich staženo cca 90 tis., pravidelných odběratelů všech podcastů je více než 630 tis. Pro profesionály, kteří chtějí být v oboru vidět nabízí řadu možností prestižní prezentace.

Weby skupiny APATYKÁŘ®.net

APATYKÁŘ® – 1. český lékárenský informační a podcastový portál
APAvision – odborná platforma portálu APATYKÁŘ®
Lékárenský PODCAST – 1. český cílený lékárenský podcasting
pharma APATYKÁŘ® – web pro odbornou lékárnickou veřejnost
LÉKÁRNICKÁ INZERCE – největší český online lékárnický pracovní trh
České farmaceutické muzeum v Kuksu
Projekt Rodinná lékárna

25.04.2019
Čteno: 161193x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.