RUBRIKY

TISKOVÉ ZPRÁVY

Lékárenský PODCAST – modernější, responzivní, rychlejší a více social-friendly

Plzeň 9. června 2019 – Lékárenský PODCAST, sesterský podcastový web největšího českého farmaportálu APATYKÁŘ®, prošel po téměř deseti letech zásadními změnami. Nově je plně responzivní a dostupný přes drtivou většinu mobilních zařízení a díky přepracování kódu a použité technologii i výrazně rychlejší.

Lékárenský PODCAST podcast vznikl v roce 2008 poté, co portál APATYKÁŘ® spustil první evropský lékárenský podcasting jako samostatná knihovna všech podcastů portálu. Velmi brzy si našel své pravidelné návštěvníky. S rozmachem mobilních zařízení se neustále zvyšoval i počet přístupů přes tato zařízení a v současnosti již tvoří výraznou většinu všech přístupů. I proto bylo nutné reagovat na tento vývoj.

Lékárenský PODCAST dosud používal pro přehrávání, s výjimkou platformy iOS, technologii flash. Nicméně po oznámení jejího konce i díky nutnosti neustálých aktualizací jsem se definitivně rozhodl ji přestat používat. Nově přepracovaný web změnil nejen svůj design do modernějšího, ale změnil se i technologicky a je plně dostupný na většině mobilních zařízeních díky responzivnímu designu. Měli jsme v tomto určitý dluh vůči našim posluchačům, protože Lékárenský PODCAST byl jediný web skupiny APATYKÁŘ®, který neprošel podstatnými změnami bezmála deset let,“ přibližuje důvody změn lékárník a provozovatel portálu APATYKÁŘ® Dr. Martin Dočkal.

V posledním roce jsou podcasty poměrně významně sdíleny i přes sociální sítě. I přesto, že již dříve disponoval Lékárenský PODCAST širokými možnostmi sdílení (na výběr je řada možností a sociálních sítí) přibylo i jednoduché propojení a odskok přímo na podcasty ve dvou hlavních aplikacích – pro posluchače na platformě iOS přes aplikaci Apple Podcast a pro posluchače jiných platforem přes Spotify. Pro ty, kteří používají jiné aplikace jsou k dispozici přímé RSS kanály.

„Chceme vyjít vstříct i sociálním sítím a tak Lékárenský PODCAST používá protokol Open Graph, který vznikl jako možnost ovlivnit, v jaké podobě se článek nasdílený na sociální síti objeví. A protože se během let zlepšila dostupnost rychlého internetu, zlepšili jsme i audiokvalitu podcastů, kdy používáme menší komprimaci finálních souborů,“ představuje Dr. Dočkal další změny.

Hlavní ale stále zůstává obsah, kvůli kterému na Lékárenský PODCAST přicházejí stovky tisíc posluchačů měsíčně. Web tak již nebude jen doplňkem k hlavním článkům zveřejněným na portálu APATYKÁŘ®, ale bude přinášet i samostatné rozhovory vzniklé přímo pro něj. Tyto podcasty pak budou propojeny na související články na portálu.

„Jako lékárník jsem zvyklý každý den za tárou svým pacientům naslouchat. Vyslyšeli jsme proto i přání našich návštěvníků a nově přinášíme u každého podcastu detailnější přehled, o čem rozhovor je, včetně přímých odkazů na související články na portálu APATYKÁŘ®. Dosud tato informace chyběla a mnozí posluchači nám psali, že by přivítali, kdyby si u podcastu mohli přečíst základní informaci, jaká témata budou prezentována. Web je natolik úspěšný a navštěvovaný, nakolik reagujete na podněty svých návštěvníků. Proto jsme i toto jejich přání vyslyšeli. U starších podcastů budeme tuto informaci doplňovat postupně,“ říká Dr. Dočkal.

Portál APATYKÁŘ® od počátku sází na vlastní obsah a vyhledávání zajímavých a inspirativních témat. Jeho cílem není zkratkovité, zjednodušené mainstreamové zpravodajství, ale staví na detailním vysvětlení problematiky a souvislostí z pohledu odborníků s více než dvacetiletou lékárenskou praxí. Při jejich zpracování redakce zásadně komunikuje s konkrétními osobami (primárními zdroji), rozhovory autorizuje a fakta před zveřejněním ověřuje. Od počátku preferuje kvalitu před kvantitou. Proto na stránkách portálu návštěvníci nenajdou obtěžující reklamu a bannery, tak časté na jiných českých webech, které překrývají samotnou základní informaci a mnohdy určují náplň webů.

O portálu APATYKÁŘ®

Portál APATYKÁŘ® je již řadu let českým lídrem pro oblast lékárenství a farmacie. Jako první z českých zdravotnických médií začal přinášet zpravodajství každý den, tj. i o víkendech a svátcích, a od počátku se orientuje cíleně na oblast lékárenství a farmacie. Bezmála 20 let zde návštěvníci získávají kompletní, aktuální a v řadě případů exkluzivní informace z farmasektoru. Mezi jeho návštěvníky patří lékárníci, lékaři, farmaceutičtí asistenti, manažeři farmaceutických firem, investoři, personalisté, lékové agentury, státní správa, přední advokátní kanceláře se zaměřením na farmatrh a pojišťovny. Mezi top 30 každý měsíc jsou všechna hlavní česká TV, rozhlasová, internetová i printová média. V dubnu 2019 spustil novou odbornou platformu APAvision, dosud největší projekt.

Portál je citován nejen v českých, ale rovněž v zahraničních odborných a ekonomických médiích a řada zahraničních regulačních agentur a farmaasociací si jej vybrala jako zprostředkovatele informací pro ČR. Měsíčně zaznamená více než 800 tis. návštěv. Celkem bylo staženo více než 40 mil. podcastů a každý týden je jich staženo cca 90 tis., pravidelných odběratelů všech podcastů je více než 630 tis. Pro profesionály, kteří chtějí být v oboru vidět nabízí řadu možností prestižní prezentace.

Weby skupiny APATYKÁŘ®.net

APATYKÁŘ® – 1. český lékárenský informační a podcastový portál
APAvision – odborná platforma APATYKÁŘ®
Lékárenský PODCAST – 1. český cílený lékárenský podcasting
pharma APATYKÁŘ® – web pro odbornou lékárnickou veřejnost
LÉKÁRNICKÁ INZERCE – největší český online lékárnický pracovní trh
České farmaceutické muzeum v Kuksu
Projekt Rodinná lékárna

09.06.2019
Čteno: 150103x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.