RUBRIKY

ŽENA A ZDRAVÍ, ŽENSKÉ PROBLÉMY

Čištění obličeje, pleťové masky

Pleť je ze všech částí obličeje nejvíce vystavena vlivům prostředí, všechny škodliviny ze vzduchu se na tukovém filtru zachycují. Póry se rovněž ucpávají zbytky make-upu. Pleť se také znečišťuje zevnitř. Stále se vylučuje pot, zrohovatělé buňky, močovina, kyselina mléčná, voda a minerální soli. Tato směs se ukládá na našem obličeji.

Obličej bychom měli čistit nejen důkladně, ale i šetrně. Čistíme jej dvakrát denně (ráno a večer). Optimální čištění by mělo odpovídat vašemu typu pleti.

Čím tedy čistit jednotlivé typy pleti?

Pro všechny typy pleti lze použít také tzv. parní lázeň, při níž se póry a maz lehce uvolňují. Postupujeme při ní následovně:

Do 1l vařící vody přidejte plnou hrst bylin. Nakloňte obličej nad páru. Účinek se zvýší přehodíte-li přes hlavu ručník. Postačí 5-10 min., nakonec se obličej osuší a nakrémuje (jde vpodstatě o obdobu inhalace, kterou doporučovaly již naše babičky, zde však neinhalujeme, ale čistíme obličej).

Pleťové masky

- osvěžují, čistí, zbavují odpadních látek a uklidňují. Slouží k udržování krásy a vitality naší pleti.

  1. Pěnové - zásobují horní vrstvu pokožky vodou. Mají osvěžující a oživující účinek. Pěna se vstřebává do pleti a není nutné ji smývat. Jsou vhodné při nedostatku času. Tyto masky jsou určeny pro všechny typy pleti.
  2. Hydratační - pleť nejen vyživují, ale zároveň slouží, aby dodaná a vlastní vlhkost pleti byla lépe využita. Jsou vhodné pro velmi mastnou a nečistou pleť, protože jinak by spíše napomáhaly ucpávání pórů.
  3. Suché masky - zcela ztuhnou a krátkodobě učiní pleť neprodyšnou. Vzniklým teplem dochází k prokrvení pokožky a k urychlení látkové výměny. Při nanášení byste se měly vyhnout očním partiím, aby nedošlo k podráždění očí. Při rozšířených žilkách raději ji raději nepoužívejte!
  4. Gelové - po uschnutí vytvoří na pleti pevný film, který se po doporučené době působení stáhne. Má vypínací, chladivé a dezinfekční účinky. Jsou vhodné pro mastný a nečistý typ pokožky. Výhodou je, že při stahování masky jsou zároveň odstraňovány i drobné nečistoty pleti a odumřelé šupinky. Při nanášení se vyhýbejte citlivým očním partiím.
  5. Čistící - obsahují substance, které změkčují horní vrstvu pokožky. Zrohovatělé částice potom snadněji smyjeme. Tyto masky prospívají každému typu pleti.
  6. Peeling - tzv. gumovací masky. Obsahují vedle bylinkových přísad a dezinfekčních látek také jemné brusné částečky. Tím ihned odstraní nečistoty pleti a zrohovatělé šupinky. Po tomto ošetření se snadno zbavíme kožního mazu. Peeling je vhodný pro mastnou a nečistou pleť. Je nutné se při použití vyhýbat očním partiím.
Postup:

Na očištěnou pleť naneseme peeling a krouživými pohyby obličej masírujeme. Odstraníme dostatečným množstvím vody.
Pleť je pak hladká a zrůžovělá, protože peeling podporuje prokrvení. Vedle peelingových prostředků na obličej existují také prostředky určené na celé tělo. Nikdy však nesmíme používat tělový peeling na obličej, protože tyto krémy obsahují větší brusné částečky a na obličej jsou příliš agresivní. Toto pravidlo platí též opačně, tedy peelingový krém na obličej není vhodný na celé tělo, protože je zase příliš jemný.

29.08.2002
Čteno: 25325x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.