RUBRIKY

ZPRÁVY Z OBORU

Komerční sdělení

Dosud největší Vánoční trhy na Kuksu otevřou své brány v listopadu!

České farmaceutické muzeum

Vánoční trhy v Českém farmaceutickém muzeu

KUKS, 24. říjen 2010 – Vánoční trhy na Kuksu se letos konají 13.-14. a 20.-21. listopadu 2010 od 9:00 do 16:00 hod. Akce se zúčastní vůbec nejvíce prodejců za celou její existenci. Díky změně umístění trhů si budou moci návštěvníci prohlédnout prostory veřejnosti běžně nepřístupné.

Letošní Vánoční trhy v Českém farmaceutickém muzeu na Kuksu vytvořily nový rekord – akce se zúčastní nejvíce prodejců za celou její existenci. Během dvou víkendů jich bude své výrobky nabízet celkem 120. Vnitřní prodej byl přesunut z lapidária do refektáře, tj. špitální jídelny Hospitálu. Veřejnost tak bude mít možnost shlédnout prostory běžně nepřístupné.

Sortiment nabízených výrobků je letos velmi pestrý. Nebudou chybět výrobky z keramiky, dřeva, adventní věnce, vánoční ozdoby. Pro děti hračky dřevěné, textilní nebo loutky. Výrobky z kůže, svíčky, textilu, šperky vyráběné nejrůznějšími technikami a rozmanitých materiálů. Novinkou letošních Vánočních trhů je účast kováře i se svou kovárnou, kde si každý může vyzkoušet toto náročné řemeslo. Pro všechny je připravená i lákavá nabídka občerstvení – zabíjačkové a staročeské speciality, pečené kaštany, trdelník, koblížky, perníčky a další dobroty.

Připraven je také doprovodný program v podobě prohlídek Hospitálu Kuks a Českého farmaceutického muzea, které začínají každý den v 10:00, 12:00 a ve 14:00 hod. Nebudou chybět koncerty v kostele nejsvětější Trojice – varhanní koncert v podání Víta Havlíčka v 11:00 a ve 12:30 hod., v 13:30 a 15:00 hod. zahraje hudební soubor Solideo, který interpretuje hudbu gotickou, renesanční a barokní.

Věříme, že počasí bude akci přát a všichni stráví příjemný den v prostředí nádherné barokní památky a najdou inspiraci pro dárky letošních Vánoc. Těšíme se na Vás v Kuksu nejen na Vánočních trzích.

České farmaceutické muzeum

Hlavním organizátorem Vánočních trhů je České farmaceutické muzeum, které je střediskem Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V prostorách Hospitálu Kuks provozuje stálou expozici k dějinám české farmacie. Kromě muzejně-prezentační funkce spravuje rozsáhlé farmaceuticko-historické sbírky a největší oborovou knihovnu v České republice, což poskytuje pracovníkům muzea a badatelské veřejnosti jedinečné podmínky pro vědeckou práci v oblasti historie farmacie. Muzeum se také podílí na výuce studentů farmaceutických fakult i jiných škol.

Muzeum je otevřeno v dubnu a v říjnu o víkendech a od května do září každý den kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hod.

Podcast k akci:
» Pozvánka na Vánoční trhy 2010 do Kuksu

Fotogalerie z akce:
» Vánoční trhy 2009

Pro další informace:
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.
České farmaceutické muzeum
Hospitál Kuks, 544 43 Kuks
tel.: +420 495 067 580
GPS: 50°23'52.93"N; 15°53'21.58"E
www.ceska-apatyka.cz

24.10.2010
Čteno: 407894x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.