RUBRIKY

ZPRÁVY Z OBORU

Komerční sdělení

„Váš nevidomý pacient“ – informační brožura (nejen) pro zdravotníky

OKAMŽIK

OKAMŽIK – sdružení pro podporu nejen nevidomých

V rámci své publikační a informační činnosti vydalo pražské občanské sdružení Okamžik jako svou 40. publikaci informační brožuru Váš nevidomý pacient. Je určena především lékařům, zdravotním sestrám a dalším pracovníkům ve zdravotnických oborech, kteří se mohou ve své praxi setkat s nevidomým pacientem.

Cílem tohoto malého průvodce je poskytnout srozumitelnou formou informace, doporučení i návody pro praktickou a oboustranně příjemnou pomoc nevidomým a jinak těžce zrakově postiženým pacientům v nejrůznějších zdravotnických zařízeních.

Téměř 800 ks tištěné brožury bylo zdarma distribuováno do více než 200 zdravotnických zařízení, klubů, komor a vzdělávacích institucí po celé ČR. Vydání publikace finančně podpořilo Ministerstvo zdravotnictví ČR a Nadační fond Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Vydavatel – občanské sdružení Okamžik – působí již 10 let v oblasti pomoci lidem se zrakovým postižením. Je poskytovatelem několika akreditovaných služeb pro nevidomé dospělé i děti, vydává publikace, a provozuje webové stránky www.nevidomimezinami.cz.

O sdružení

Posláním občanského sdružení Okamžik je podporovat plnohodnotný a samostatný život lidí se zrakovým postižením a propojovat ho se světem lidí bez postižení prostřednictvím sociálních služeb, dobrovolnických, kulturních a osvětových aktivit.

Toto pražské občanské sdružení bylo založeno v roce 2000 jako záměrně nepočetný tým nevidomých i vidících lidí, kteří mají chuť něco vymýšlet a realizovat pro zrakově i jinak postižené i nepostižené. Snaží se jít nevyšlapanými nebo opomíjenými cestami podpory zdravotně postižených.

Od roku 2004 je jedním z nějvětších akreditovaných dobrovolnických center v ČR, od roku 2007 poskytuje sociální služby pro nevidomé registrované MPSV ČR. Je členem České rady humanitárních organizací a SKOKu.

Činnost sdružení

Příloha:
» Brožura v elektronické podobě ke stažení (formát PDF)

Pro další informace:
Mgr. Marie Matějů
OKAMŽIK – sdružení pro podporu nejen nevidomých
Pacovská 869/31, Praha 4, 140 00
tel.: 220 571 173, 733 124 213
email: okamzik@okamzik.cz
web: www.okamzik.cz

11.01.2011
Čteno: 1062413x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.