RUBRIKY

ZPRÁVY Z OBORU

Komerční sdělení

27. Lékárnické dny zavedou letos lékárníky z celé republiky do Plzně

27. Lékárnické dny

27. LÉKÁRNICKÉ DNY v Plzni

Největší akce českých lékárníků probíhající pod záštitou České farmaceutické společnosti – Lékárnické dny – se koná ve dnech 14.-16. 10. 2011 v Plzni. Každým rokem se stovky lékárníků ze všech koutů republiky setkávají po tři dny na této odborné a vysoce prestižní akci s nejdelší tradicí.

O historii Lékárnických dnů

Historie novodobých Lékárnických dnů sahá do roku 1984, kdy se lékárníci, tehdy ještě společného česko-slovenského státu, setkali poprvé v brněnském hotelu Voroněž. Toto první setkání dalo tradici dnes bezesporu největší lékárnické události, kterou si každoročně nenechají ujít stovky lékárníků ze všech typů lékáren – jak veřejných, poliklinických, v obchodních centrech tak nemocničních.

Přelomové bylo i setkání v roce 1991 na Brněnské přehradě, kde se „rodilo“ porevoluční lékárenství a obnovovala novodobá historie brněnské Farmaceutické fakulty. Již tradičně se až na výjimky vždy střídají pořadatelská města – jednou na Moravě, jednou v Čechách. Lékárníci, kteří se účastní pravidelně tak mají možnost poznat celou republiku.

Exkluzivní přednášející

Vysoký standard a prestiž Lékárnických dnů vždy pořadatelé zajišťovali exkluzivními hosty z řad přednášejících. Z dlouhé plejády jmenujme určitě alespoň prof. Květinu, prof. Rosolovou, prof. Šimona, prof. Kvasničkovou, prof. Dolečka, prof. Součka ad.

Výjimkou nebude ani letošní setkání v Plzni – pozvání pořadatelů přijal přední český endokrinolog prof. MUDr. Josef Marek, DrSc., který v letech 1990-2001 působil jako přednosta III. interní kliniky 1. LF UK a VFN v Praze a v roce 1997 byl pasován na rytíře českého lékařského stavu. Zastává řadu významných funkcí, mj. je předsedou České endokrinologické společnosti, členem Executive committee of the European Neuroendocrine Association, členem Acromegaly Consensus Group a členem vědecké rady LF UK Hradec Králové.

PharmDr. Pavel Grodza, předseda sekce lékárenství ČFS

„Chcete poznat nové prostředí, nové kolegy či staré kamarády? Nemůžete tedy chybět na 27. Lékárnických dnech v Měšťanské besedě v Plzni. Všichni, kdo chcete aspoň na chviličku zapomenout na každodenní všednost, jste srdečně zváni…“

PharmDr. Pavel Grodza
předseda sekce lékárenství ČFS

O České farmaceutické společnosti

Česká farmaceutická společnost (ČFS) je dobrovolná, nevládní organizace farmaceutů a dalších odborníků ve zdravotnictví a v oborech, jež do zdravotnictví aplikují výsledky své činnosti. Vznikla před 140 lety ze Spolku lékárníkův českých (19. 2. 1871). I po roce 1989 si udržela především odborný a vědecký charakter a vydává vlastní časopis Česká a Slovenská farmacie a je partnerem časopisu Praktické lékárenství.

Je součástí České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a spolupracuje s řadou ostatních společenských, zájmových a odborných organizací a občanských iniciativ při prosazování společných zájmů (např. s Českou lékárnickou komorou při posuzování legislativních dokumentů). Působí na území České republiky a sídlí v Hradci Králové. V rámci ČFS funguje 4 spolky farmaceutů – v Brně, Hradci Králové, Ostravě a Zlíně.

Je členem řady světových organizací. Např. Mezinárodní farmaceutické federace (FIP), Evropské federace pro farmaceutické vědy (EUFEPS) a Evropské asociace nemocničních lékárníků (EAHP).

VŠECHNY INFORMACE O LÉKÁRNICKÝCH DNECH NAJDETE ZDE!

Pro další informace:
PharmDr. Pavel Grodza
LÉKÁRNA PANACEA
Jičínská 54, Příbor 742 58
tel: 556 722 061

25.06.2011
Čteno: 383047x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.