RUBRIKY

ZPRÁVY Z OBORU

Komerční sdělení

Čeští studenti farmacie hostili prestižní světové setkání

IV. World Healthcare Student’s Symposium

WHSS 2011

Ve dnech 18.-23. listopadu 2011 se v Praze konalo IV. World Healthcare Student’s Symposium (WHSS), prestižní událost pro posluchače zdravotnických oborů z celého světa. Čest hostit tuto mezinárodně významnou událost měl letos Spolek českých studentů farmacie při Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové ve spolupráci s dalšími studentskými organizacemi a fakultami Univerzity Karlovy.

Záštitu nad celou akcí převzali ministr zdravotnictví doc. MUDr. Leoš Heger, CSc., ministr školství Mgr. Josef Dobeš a primátor hlavního města Prahy doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.

Společná nit – mezioborová spolupráce

Cílem sympózia studentů farmacie, medicíny, zubního lékařství a pečovatelství, které se koná každé dva roky v různých zemích po celém světě, bylo rozšíření jejich znalostí a diskuze o zkušenostech z oblasti bezpečnosti pacienta, farmakovigilance a používání nových druhů léčiv.

Nešlo však zdaleka jen o rozšíření vzdělání a všeobecného přehledu účastníků, ale především o rozvinutí profesní spolupráce mezi všemi zdravotnickými obory již od dob studia. Spolupráce totiž byla a vždy bude základním a nejčastěji skloňovaným slovem nejen na WHSS, a to ze zcela zřejmého důvodu – zajištění co nejlepší péče o pacienta. S tímto úkolem pomohli účastníkům kvalitní přednášející s mnohaletou praxí nejen z řad akademiků.

V průběhu sympozia byl pro více než 300 studentů ze 45 zemí světa připraven bohatý vzdělávací, ale i kulturní program. Kromě odborných přednášek a workshopů, kde se diskutovala řada témat a včetně toho nejožehavějšího – bezpečí pacienta – tak měli účastníci i jedinečnou možnost shlédnout centrum staré Prahy.

Impozantně na studenty i přednášející působil rovněž uvítací ceremoniál, který se konal ve starobylé velké aule Karolina Univerzity Karlovy. Závěrečný galavečer pak proběhl v pražské Lucerně mj. i za přítomnosti presidenta České lékárnické komory PharmDr. Lubomíra Chudoby s chotí.

Poselstvím letošního ročníku této prestižní akce je prohlubování naprosto nezbytné spolupráce napříč všemi zdravotnickými obory, která tak může zajistit komplexní péči o pacienta, jeho co největší pohodlí a bezpečí a zvýšit tak úroveň celého zdravotnického systému.

Pro další informace:
Spolek českých studentů farmacie
Heyrovského 1203
500 05 Hradec Králové
tel.: 774 369 894
email: Spolek@faf.cuni.cz
web: www.scsf.cz

03.12.2011
Čteno: 391240x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.