RUBRIKY

ZPRÁVY Z OBORU

Komerční sdělení

LÉKÁRNICKÁ INZERCE: Výrazný zájem o farmaceutické asistenty, prezentační podcasty válcují poslechovost

LÉKÁRNICKÁ INZERCE

LÉKÁRNICKÁ INZERCE

V roce 2011 bylo do největšího českého online pracovního trhu v sektoru lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE vloženo bezmála 1000 inzerátů. Počet klientů, kteří využili placenou službu se ve 2. pololetí téměř ztrojnásobil. Průměrná měsíční návštěvnost se drží nad hranicí 500 tis. Mimořádný úspěch zaznamenaly první prezentační podcasty.

Přísná selekce bezplatných

Celkový počet inzerátů vložených ve 2. pololetí 2011 zůstal díky přísné selekci srovnatelný s 1. pololetím 2011. Pro nedodržení podmínek pro bezplatnou inzerci však byl vyřazen větší počet (16) inzerentů oproti 1. pololetí.

Podcast – sázka na jistotu maximálního efektu

Rekordní zájem zaznamenaly první dva prezentační podcasty s personální tématikou zaměřené cíleně na zaměstnance lékáren. Zejména druhý – o konzultačních službách a vzdělávacích aktivitách klienta – zaznamenal dosud nejvyšší 24H poslechovost a převálcoval tak všechny dosavadní podcasty.

Extrémní zájem o farmaceutické asistenty

Obecně se ve druhém pololetí poptávka po zaměstnancích zvýšila o 71 %. V případě lékárníků byl zaznamenán nárůst o 27 %, výrazně se však zvýšila poptávka po farmaceutických asistentech (nárůst o 185 %!). To byl také nejčastější důvod, proč klienti využili placenou službu. V případě sanitářů se poptávka zvýšila o 50 %.

Zaměstnanci nejčastěji hledali uplatnění na pozici lékárník-asistent a farmaceutický asistent. Celkový počet návštěvníků byl srovnatelný s 1. pololetím 2011, zdvojnásobil se však počet lékárníků, kteří hledali uplatnění na pozici odborného zástupce.

Ve 2. pololetí se rovněž zdvojnásobil počet studentů farmacie hledajících praxi či brigádu.

Co nejvíce hledali uživatelé

Uživatelé největšího českého online pracovního trhu v sektoru lékárenství nejčastěji vyhledávali např. tato slovní spojení: farmaceutický asistent, platy drmax, pracovní pohovor, e-learning ceska lekarna.

Nejčastěji se při vyhledávání zadávala buďto přímo města (Olomouc, Brno, Praha, Ostrava, Cheb, Klatovy) či kombinace města a názvu konkrétních zaměstnavatelů (drmax+město, pharmaland+město, lékárny tesco+město, lloyds+město). Zatímco výrazy drmax a pharmaland byly kombinovány převážně s krajskými a většími městy, výrazy lloyds a lékárny tesco častěji s okresními.

Vzhledem k nárůstu počtu klientů využívajících placené služby se zvýšil více než dvojnásobně počet uchazečů o práci, kteří do 7 dnů stáhli svůj inzerát, protože už je oslovili platící klienti.

O LÉKÁRNICKÉ INZERCI

Největší český online pracovní trh v sektoru lékárenství působí na českém internetu 12 let. Je nejvyhledávanějším zdrojem možností pracovního uplatnění pro aktuálnost, efektivitu a znalost prostředí. Od roku 2008 poskytuje nadstandardní placené služby maximalizující úspěšnost a umožňující inzerentům plně se soustředit pouze na výběr zaměstnanců.

Neomezený počet pozic či lokalit, automaticky generovaný mailing s kontakty na nejnovější uchazeče o práci a prodávající lékárny nebo kompletní zpracování inzerátu včetně grafiky. Vše za jednu cenu. To jsou hlavní důvody, proč služby LÉKÁRNICKÉ INZERCE využívá stále více klientů.

Přehled placených služeb LÉKÁRNICKÉ INZERCE

03.01.2012
Čteno: 1043023x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.