RUBRIKY

ZPRÁVY Z OBORU

Komerční sdělení

28. Lékárnické dny letos hostí hanácké Atény!

28. Lékárnické dny

28. Lékárnické dny

Po vydařeném loňském ročníku největší akce českých a moravských lékárníků probíhající pod záštitou České farmaceutické společnosti zavede ten letošní účastníky Lékárnických dnů do hanácké Kroměříže. Ve dnech 12.-14. října 2012 se zde sejdou stovky lékárníků ze všech koutů České republiky na této odborné a vysoce prestižní akci s nejdelší tradicí.

» PŘIHLÁŠKA A AKTUÁLNÍ INFORMACE ZDE!

O historii Lékárnických dnů

Historie novodobých Lékárnických dnů sahá do roku 1984, kdy se lékárníci, tehdy ještě společného česko-slovenského státu, setkali poprvé v brněnském hotelu Voroněž. Toto první setkání dalo tradici dnes bezesporu největší lékárnické události, kterou si každoročně nenechají ujít stovky lékárníků ze všech typů lékáren – jak veřejných, poliklinických, v obchodních centrech tak nemocničních.

Již tradičně se až na výjimky vždy střídají pořadatelská města – z Moravy a z Čech. Lékárníci tak mají možnost poznat celou republiku.

Exkluzivní přednášející

Vysoký standard Lékárnických dnů pořadatelé vždy udržovali exkluzivními hosty z řad přednášejících. Z dlouhé plejády jmenujme určitě prof. Květinu, prof. Rosolovou, prof. Šimona, prof. Kvasničkovou, prof. Dolečka, prof. Součka či loni v Plzni stále vitálního prof. Marka.

I když letošní téma Farmakoterapie v psychiatrii může navozovat mírně depresivní atmosféru, o její rozptýlení se dozajista postará prostředí inspirativní Kroměříže zvolené pro letošní ročník. Nádherné město a jeho okolí, které si pro svého Amadea zvolil také světově známý režisér Miloš Forman opravdu stojí za to vidět. Ne náhodou se Kroměříži přezdívá hanácké Atény.

PharmDr. Pavel Grodza, předseda sekce lékárenství ČFS

„Lékárnické dny, tato významná odborná akce pro praktikující lékárníky, letos zavítají do hanáckých Atén, krásné Kroměříže. Díky laskavosti kolegů, manželů Skopalových, Vám budou zpřístupněna místa, do kterých se běžný návštěvník Kroměříže nepodívá – Sněmovní sál, arcibiskupské vinné sklepy či Tizianův obraz Apollo a Marsyas při večerní prohlídce zámku. Příznačné pro Kroměříž je i odborné téma konference Farmakoterapie v psychiatrii. Vystoupí v něm naši přední odborníci z řad lékařů i farmaceutů. Ne náhodou jsme jako mediálního partnera zvolili internetový portál Apatykář. Je totiž zárukou spolehlivosti a dokonalosti v kontaktu s účastníky od jejich přihlášení až po samotný průběh Lékárnických dnů včetně podcastového zpravodajství a kvalitní prezentace směrem k veřejnosti.“

PharmDr. Pavel Grodza
předseda sekce lékárenství ČFS

O České farmaceutické společnosti

Česká farmaceutická společnost (ČFS) je dobrovolná, nevládní organizace farmaceutů a dalších odborníků ve zdravotnictví a v oborech, jež do zdravotnictví aplikují výsledky své činnosti. Vznikla před 140 lety ze Spolku lékárníkův českých (19. 2. 1871). I po roce 1989 si udržela především odborný a vědecký charakter a vydává vlastní časopis Česká a Slovenská farmacie a je partnerem časopisu Praktické lékárenství.

Je součástí České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a spolupracuje s řadou ostatních společenských, zájmových a odborných organizací a občanských iniciativ při prosazování společných zájmů (např. s Českou lékárnickou komorou při posuzování legislativních dokumentů). Působí na území České republiky a sídlí v Hradci Králové. V rámci ČFS funguje 4 spolky farmaceutů – v Brně, Hradci Králové, Ostravě a Zlíně.

Je členem řady světových organizací. Např. Mezinárodní farmaceutické federace (FIP), Evropské federace pro farmaceutické vědy (EUFEPS) a Evropské asociace nemocničních lékárníků (EAHP).

VŠECHNY INFORMACE O LÉKÁRNICKÝCH DNECH A FOTOGALERIE Z PŘEDCHOZÍCH ROČNÍKŮ NAJDETE ZDE!

Podcasty z akce:
» Podcastová reportáž z 27. Lékárnických dnů v Plzni
» Podcastová reportáž z 24. Lékárnických dnů v Litomyšli

Pro další informace:
PharmDr. Pavel Grodza
LÉKÁRNA PANACEA
Jičínská 54, Příbor 742 58
tel: 556 722 061

01.07.2012
Čteno: 356197x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.