RUBRIKY

ZPRÁVY Z OBORU

Komerční sdělení

„Hraniční přípravky a jejich místo na trhu EU“ – odborné diskusní setkání

Katedra podnikového a evropského práva Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze připravila pro všechny zájemce odborné diskusní setkání na téma „Hraniční přípravky a jejich místo na trhu EU“.

Cíle odborného diskusního setkání

Právo EU obsahuje pět základních kategorií výrobků se zdravotními účinky na lidský organismus – léčivé přípravky, potraviny (včetně doplňků stravy), kosmetické přípravky, zdravotnické prostředky a biocidní přípravky. Základní právní principy vylučují, aby výrobci uváděli své produkty na trh v kategoriích podle svých vlastních subjektivních preferencí. Rozlišování kategorií výrobků z pohledu práva nemá také za cíl rozdělit na trhu výrobky podle jejich objektivních odlišností. Cílem právních předpisů je dosažení přiměřené ochrany práv a zájmů fyzických či právnických osob dotčených spotřebou, nabídkou a prodejem těchto výrobků na trhu.

Cílem odborného diskusního setkání je zcela otevřeně pojmenovat klíčové problémy v této oblasti, poukázat na jejich existenci a rozsah na současném trhu, a konfrontovat odborná a praktická stanoviska i zkušenosti všech dotčených zájmových skupin.

Hlavní hosté

Profesor Bernd van der Meulen z university ve Wageningenu, autor publikující k tomuto tématu a mj. také člen redakční rady časopisu Food and Feed Law Review. Na tomto pracovišti byla vydána také první odborná monografie v EU k tomuto specifickému tématu.

Anu Lähteemäki-Uutela z univerzity v Turku, doktor práv a odborník zabývající se otázkami vzájemného rozlišování výrobků na vnitřním trhu.

Místo konání

Odborný program bude probíhat 7. dubna 2017 v hotelu Olšanka v Praze ve třech blocích – od 9.30 do 18.00 hod.

Některá z diskusních témat


Komu je akce určena

Odborníkům orgánů státního dozoru, výrobcům, importérům a distributorům, farmaceutům a prodejcům těchto výrobků, odborníkům z regulatorry affairs a právníkům společností a advokátních kanceláří. Dále odborníkům reklamních a komunikačních agentur, médiím, vědeckým a pedagogickým pracovníkům universit a vysokých škol, spotřebitelských organizací, zástupcům státních orgánů a justice zybývajících se specificky vnitrostátní aplikací práva EU.

Účastnický poplatek

Výše účastnického poplatku je 3500 Kč (bez DPH). Veškeré informace k platbě naleznete na stránkách akce.

Technická realizace

PELION System, s.r.o.
Vřesová 683/8, 181 00, Praha – Troja
IČ: 24210111

20.03.2017
Čteno: 20959x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.