RUBRIKY

ZPRÁVY Z OBORU

Komerční sdělení

Ivo Jonáš: Každého ambiciózního kolegu velmi rádi podpoříme v jeho cílech

Dr.Max

Ivo Jonáš
FOTO: Ivo Jonáš (Dr.Max)

Největší český zaměstnavatel lékárníků a farmaceutických asistentů společnost ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING a.s. provozující řetězec Dr.Max spustil jako první program garantovaných mezd. Ivo Jonáš, náborový specialista společnosti, odpovídá ve druhé části rozhovoru na nejčastější dotazy, které se v souvislosti s programem objevily.

Pokud se u vás rozhodne uchazeč pracovat, jaké možnosti mu nabízíte? Je to jen práce za tárou?

„Každý z kolegů má mnoho možností jak se u nás realizovat a jsme rádi, že mezi svými kolegy máme nejen odborníky na specifické problematiky pacientů (odvykání kouření, dermoporadenství apod.), ale např. i externí lektory na školách atd.

Pokud někoho opravdu baví a naplňuje např. příprava IPLP tak se jistě najde v práci na specializovaných pracovištích centrálních laboratoří v Praze či Brně (o nich však velmi rádi příště).“

Ostatně mladá generace je ambicióznější. Mohou se ve své kariéře u vás někam posunout, pokud se najdou v jiné oblasti v rámci lékárenství?

„Samozřejmě a každého ambiciózní kolegu velmi rádi podpoříme v jeho cílech, možností je celá řada. Kolegové se mohou aktivně zapojit např. v rámci týmu interních školitelů, kteří pomáhají předávat novinky, stát se tutorem/mentorem pro nové kolegy a lékárny nebo členem expertní skupiny, která v různých specializacích pracuje na zlepšení procesů našich lékáren.

V případě zájmu máme připravený program také pro kandidáty v atestačním řízení a tím související přípravu na převzetí úloh a zodpovědností jako vedoucí lékárny apod.“

Panuje obecně povědomí, že takto velké společnosti na názor svých zaměstnanců příliš nedají. Jak je to u vás – nasloucháte připomínkám? Má společnost zájem o názor svých zaměstnanců, byť negativní?

„Právě pro svou velikost si uvědomujeme, že naši pracovníci jsou pro naši společnosti klíčoví a posouvají naši společnost kupředu. Naslouchat jim a hledat řešení je naší povinností a bereme každý podnět velmi vážně. Na pravidelných setkáních společně se zaměstnanci mluvíme o všem a k těmto účelům nám slouží celá řada příležitostí ať už těch formálních tak těch méně oficiálních.“

Jak jej zjišťujete, využíváte?

„Jak jsem zmiňoval, naši kolegové mohou sdělit své nápady, vylepšení a připomínky během pravidelných osobních setkání se svými nadřízenými, interními školiteli nebo členy expertních skupin nebo probrat s kolegy při teambuildingových aktivitách, které pořádáme několikrát do roka.

Pravidelně uskutečňujeme i zaměstnanecký průzkum jehož se účastní několik tisíc našich zaměstnanců a to už je opravdu velký prostor pro názor a nápady.“

Pokud byl zaměstnanec dosud zvyklý se vzdělávat (zaměstnavatel mu semináře i proplácel) a má o další informace zájem, umožníte mu se vzdělávat, jezdit na semniáře jak byl zvyklý, jak se dostane k novinkám?

„S aktuálními novinkami nás přichází proškolit naši kolegové (interní školitelé) a jsou nám k dispozici i v elektronické podobě E-Learningu, třikrát do roka máme možnost o novinkách společně pohovořit a vědomosti si doplnit na vlastních akreditovaných akademiích na které např. v loňském roce zavítalo více než 2500 účastníků!

Logickým vyústěním, naší profesní a společenskou povinností pak je získané vědomosti předat těm nejpotřebnějším – našim pacientům, a to formou odborně konzultačních kampaní, kterých se v roce 2017 zúčastnilo přes 100 000 pacientů našich lékáren. Farmaceut se vzdělává celý život a je tomu tak i u nás.“

Od tak velkých společností se logicky také očekává jiná kultura jednání, společenská zodpovědnost. Jste např. partnerem Dne melanomu. Jaké další aktivity podporujete?

„Téměř každý zaregistroval jeden z našich největších projektů v oblasti společenské zodpovědnosti, který běží již několik let »Taxík Maxík«, ale každý rok podpoříme téměř 40 menších projektů o kterých rozhodují naši zaměstnanci.

Uvědomujeme si svou povinnost jednat nad rámec vlastní činnosti a pomoci tam kde problémy nejdou vyřešit vlastními silami. V letošním roce tak podpoříme např.občanské sdružení Borůvka – pomoc postiženým dětem, Dětský domov v Maštově – ozdravný pobyt pro děti, Unii Roska – sociální činnosti pro seniory nebo sdružení Klubíčko Beroun poskytující péči znevýhodněným dětem a mnohé další.“

27.08.2018
Čteno: 94884x
« novější
starší »
RUBRIKY

ISSN 1214-0252, Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Toto je mobilní verze portálu APATYKÁŘ®. Neobsahuje kompletní rubriky a možnosti, slouží pouze pro rychlý přístup k aktuálním informacím. Pro plnohodnotné prohlížení zvolte plnou verzi.